kilka powodów, dla których nie podoba mi się nowa MVka Ailee

MVka – czyli nie mam na myśli piosenki, jej tekstu, melodii, głosu Ailee, jakiejkolwiek wartości artystycznej niesionej nurtem I Will Show You. Podoba mi się też generalne przesłanie tego kawałku: żeby przeć do przodu i walczyć o swoje, jestem bardzo na tak. Jestem również za tym, że piosenka może w bardzo prosty sposób trafić do dużego grona dziewczyn, które zupełnie bez powodu ukrywają się za swoimi kompleksami i to też jest całkiem fajne. Poniekąd jest to też takie spełnienie fantazji tych pań, które chcą zrobić wrażenie na swoim obiekcie westchnień, ale z jakiegoś powodu nie potrafią. Co nie zmienia faktu, że nie podoba mi się ta MVka i oto kilka powodów dlaczego.

  • nieśmiałe dziewczyny nie mogą być szczęśliwe – tzn. owszem, mogą, proszę bardzo, ale musza się do tego ubrać, umalować i generalnie poudawać trochę kogoś, kim nie są. Tylko takie dziewczyny się podziwia i się im zazdrości, a reszta, cóż, niech sobie zostaną pod maską swoich okularków i warkoczyków, (swoją drogą, czy te dwa elementy nie są ostatnio modne?) gdzie w krainie wyobraźni dosiadają jednorożce i chodzą na randki
  • tylko zmieniając wizerunek można osiągnąć cel – bo jak wiemy, ludzie nie zwracają uwagi na charakter, tylko na opakowanie, a ponieważ żyjemy na przełomie XVIII i XIX w. wszystko układa się dokładnie jak w „Dumie i Uprzedzeniu: J. Austene (czyli liczy się tylko i wyłącznie pierwsze wrażenie)
  • tylko dla ładnych dziewczyn ludzie są mili – podkładają obcasy na poduszkach, dają zniżki w Bershce i tak dalej. Resztę popycha się na korytarzach, deal with it.
  • żeby zwrócić na siebie uwagę płci brzydkiej koniecznie trzeba zmienić swój wizerunek – no błagam, jak to tak, bez makijażu? W okularach? Nie na szpilkach? A fe! Disclaimer: nie uważam, że dbanie o siebie jest czymś złym – to świetne, jeśli osobie zależy na własnym wizerunku i potrafi się ładnie ubrać itp. Pytanie brzmi: dla jakich celów? Czy jedynym powodem, dla którego zakładam te cholerne szpilki/ czy też w męskiej wersji wkładam garnitur jest wyrwanie obiektu westchnień? Naprawdę, nie stać mnie na coś lepszego?
  • ładnym dziewczynom wszystkie inne zazdroszczą – ale nie wiem czego, chyba tych zniżek w Bershce.
  • bycie ładną dziewczyną daje ci prawo do bycia słodką zdzirą – (2:14-2:18) skoro już się tak dziewczyno umęczyłaś, z makijażem, butami, fryzurą i wszystkim, to chyba możesz sobie poużywać? Przecież masz im wszystkim „pokazać,” łącznie z tym chłopakiem co cię wcześniej ignorował. Niech się kisi wraz ze swoim bukietem
  • no i najważniejsze – wszystko po to, żeby zdobyć chłopaka… i nic więcej. Poza zniżkami of course.
Podsumowując: pochwalam inwencję, którą przekazuje MVka, nie pochwalam metod.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s